Tagarchief: verspringen

WMACi 2019 Dag 2: Zilver voor Ilona Zeilmaker en Brons voor Wendy Visser

Op dag 2 van de World Masters Athletics Indoor 2019 in Toruń was er voor Ilona Zeilmaker zilver bij het gewichtwerpen met een worp van 10.71.

De Deense Maria Slok Hansen wierp haar gewicht met een worp van 14.78 naar het goud.

Verder won Wendy Visser bij het verspringen in de categorie W35 – tot haar eigen verbazing – brons met een sprong in de zandbak van 5.18.

Het goud in de categorie W35 ging met een sprong van 5.41 naar de Duitse Anke Kettermann-Lang, dit was maar net iets verder dan de Amerikaanse Neringa Jakstiene die het in de categorie V55 nog tot een respectabele sprong van 5.22 bracht.

Prestaties Overige Nederlanders:

400m
Bas Jubels M35 55.66 11e
Aafke van Dalen V45 69.72 11e
Richard Janssen M50 DNS Finale (blessure opgelopen tijdens series)

Kogelslingeren
Richard Bot M50 47.33 8e
Pascal Geursen M50 32.05 13e

Verspringen
Linda van Berkel V45 4.24 9e

3000m snelwandelen
Hub Kaenen M55 16:18.56 12e

Kogelstoten
Ingrid Zuidervliet V60 7.50 17e
Jolande Brasser V70 7.18 12e

Gewichtwerpen
Harald Gijtenbeek M45 33.73 11e
Mariska Franken V50 9.18 13e

8km Cross
Peter van der Velden M50 (DNF)
Rob van de Graaf 31:55 M55 15e
Henri Veldman 32:21 M55 21e
Willem de Ruijter 33:11 M55 24e
Johan Neve 33:00 M60 9e

Ander opmerkelijk nieuws vandaag was de deelname van de  zilveren medaillewinaar op de 100m tijdens de Olympische Spelen van 2004.

Francis Obikwelu snelde in de series 60m M40 uitbollend over de finishlijn naar een tijd van 7.08.

Dat belooft nog wat voor de halve finale en finale morgen.

EK Masters Ancona 2016 – Dag 3: GOUD! voor Riet Jonkers, Jannet Vermeulen en Cees Stolwijk, ZILVER! voor Anja Akkerman, BRONS! voor Ingrid van Dijk, Hans Smeets en Marcel Scholten

 Tijd Onderdeel Cat. Startlijst/ Uitslag  Nederlandse deelname
08:52 200m – series V50  Uitslag Valerie Klostermann (Q, 4e)
Ilona Mulder
09:16 200m – series V45  Uitslag Iris Steverink (q, 15e)
Linda van Berkel
09:30 Hoogspringen – finale V35  Uitslag Monique Heijns (3x afgesprongen op aanvangshoogte van 1.40)
09:40 200m – series V40  Uitslag Pascale Schure
Aafke van Dalen
09:59 Discus – finale V50  Uitslag Mirjam Aberkrom (4e)
  Ingrid van Dijk, BRONS!
10:47 200m – series M70 Roelf Akkerman (blessure)
 Uitslag Jelle van der Schaaf (4e)
10:52 Verspringen – finale V60  Uitslag Anja Akkerman-Smits, ZILVER!
11:35 200m – series M60 Jan Jepma
 Uitslag Frans Marcelissen (12e)
12:03  200m – series M55  Uitslag Lucas Prins (39e)
12:45 Gewichtwerpen – finale V40  Uitslag Yvette Bot-Vleerlaag (6e)
12:47 200m – series M50  Uitslag Pierre Lommen (6e)
Rob Moen (3e)
13:00 Polsstokhoog – finale M70  Uitslag Kees Jägers (?)
13:00 Hoogspringen – finale M65  Uitslag Onno Waalewijn, (aanvangshoogte niet gehaald.)
16:42 Gewichtwerpen M65  Uitslag Frans de Laat (9e)
Jan van Hooft (7e)
16;48 Snelwandelen M55  Uitslag Hub Kaenen (12e)
18:10 200m – halve finale V50  Uitslag Valerie Klostermann (4e)
18:12 Gewichtwerpen M50 Uitslag Onno Heerlien (8e)
Erwin Suvaal (11e)
18:22 200m – halve finale V45  Uitslag Iris Steverink (15e)
18:34 200m – halve finale V40  Uitslag Pascale Schure (16e)
Aafke van Dalen (12e)
18:54 200m – halve finale M70  Uitslag Jelle van der Schaaf (6e)
19:18 200m – halve finale M60  Uitslag Frans Marcelissen (11e)
19:46 200m – halve finale M50  Uitslag Pierre Lommen (6e)
Rob Moen (3e)
21:20 800m – finale V70  Uitslag Riet Jonkers-Slegers, GOUD!
21:35 800m – finale M65  Uitslag Hans Smeets, BRONS!
Cees Stolwijk, GOUD!
21:30 800m – finale V65  Uitslag Anne van Dijk (5e)
21:40 800m – finale V60  Uitslag Afien Touring (4e)
Jannet Vermeulen-Stulen, GOUD!
21:45 800m – finale M60  Uitslag Marcel Scholten, BRONS!
21:55 800m – finale M55  Uitslag  Stan Spangenberg (8e)
22:25 800m – finale M40 Uitslag Marijn van der Putten (DNS)

EK Masters Ancona 2016 – Dag 2: GOUD voor Cees Stolwijk, Peter van der Velden, Riet Jonkers, Wan Bakx & Justin Francois, ZILVER voor Jurgen van Berkum, Margreet Takken, Gonny Mik, Jannet Vermeulen & Ko Florusse, BRONS voor Alex Stienstra, Gerard Faaij en Frans de Laat, BRONS & NR voor Valerie Klostermann

Zie hier voor het wedstrijdverslag van Fennie van Osch op de website van de atletiekunie.

Video hordenrace tijdens Gouden meerkamp Wan Bakx (M50):

https://www.facebook.com/wan.bakx/videos/1024400540966147/

 

Video bronzen 60m finale voor Valerie Klostermann (V50) in nieuw Nederlands Record:

Tijd Onderdeel Cat. Startlijst/Uitslag NL deelname
07:59 5-kamp: 60mh M70  Uitslag Kees Jägers (9e)
Frans van Boven (7e)
08:00 Gewichtwerpen – finale M45  Uitslag Richard Bot (7e)
Harald Gijtenbeek (8e)
08:05 5-kamp: 60mh M65  Uitslag Paul Boer (8e)
08:14 5-kamp: 60mh M60  Uitslag Ryan Smits (6e)
08:30 5-kamp: 60mh M50  Uitslag Wan Bakx (1e)
08:47 5-kamp: 60mh M45  Uitslag Gerard Faaij (2e)
Jurgen van Berkum (3e)
08:55 5-kamp: verspringen M70  Uitslag Kees Jägers (9e)
Frans van Boven (8e)
 08:56  5-kamp: 60mh  M40  Uitslag Dennis Francois (13e)
Justin Francois (1e)
09:00 Polshoog – finale V55  Uitslag Brigitte van der Kamp 
09:20 5-kamp: verspringen M65  Uitslag Paul Boer (8e)
 09:30 800m – halve finale M55 Geplande halve finale vervallen. Stan Spangenberg direct vanuit series naar finale.
09:35 5-kamp: verspringen M60  Uitslag Ryan Smits (8e)
09:50 800m – halve finale M40 Geplande halve finale vervallen. Marijn van der Putten direct vanuit series naar finale.
10:00 Hoog – finale V70  Uitslag Riet Jonkers-Slegers, GOUD!
10:10 5-kamp: kogel M70  Uitslag Kees Jägers (6e)
Frans van Boven (9e)
10:20 3000m – finale V65  Uitslag Anne van Dijk (4e)
10:20 3000m – finale V60  Uitslag Jannet Vermeulen-Stulen, ZILVER!
11:00 5-kamp: kogel M65  Uitslag Paul Boer (9e)
11:20 5-kamp-hoog M70  Uitslag Kees Jägers (7e)
Frans van Boven (5e)
11:21 5-kamp: verspringen M50  Uitslag Wan Bakx (1e)
11:28 5-kamp: verspringen M45  Uitslag Gerard Faaij (4e)
Jurgen van Berkum (2e)
11:45 5-kamp-hoog M65  Uitslag Paul Boer (4e)
11:57 3000m – finale M75  Uitslag Gillis Bosman (6e)
12:15 Speer – finale V35  Uitslag Margreet Takken, ZILVER!
12:31 3000m – finale M65  Uitslag Cees Stolwijk, GOUD!
12:32 5-kamp: kogel M60  Uitslag Ryan Smits (12e)
12:47 5-kamp: kogel M50  Uitslag Wan Bakx (11e)
13:03 3000m – finale M55  Uitslag Willem de Ruijter (7e)
Alex Stienstra, BRONS!
13:04 5-kamp: verspringen M40  Startlijst Dennis Francois
Justin Francois
13:18 3000m – finale M50  Uitslag Jan Pieter Mondria (8e)
13:33 3000m – finale M45  Uitslag Peter van der Velden, GOUD!
13:36 5-kamp: kogel M45  Startlijst Gerard Faaij
Jurgen van Berkum
13:48 3000m – finale M40  Uitslag Dolf van de Voort (21e)
13:51 5-kamp: kogel M40  Startlijst Dennis Francois
Justin Francois
14:35 5-kamp: hoog M60  Startlijst Ryan Smits
14:35 5-kamp: hoog M50  Startlijst Wan Bakx
14:36 5-kamp: 1000m M70  Startlijst Kees Jägers
Frans van Boven
14:45 5-kamp: 1000m M65  Startlijst Paul Boer
15:10 5-kamp: hoog M45  Startlijst Gerard Faaij
Jurgen van Berkum
15:20 Kogel – finale V60  Uitslag Anje de Lang (18e)
15:23 Kogelslingeren – finale V50  Uitslag Ingrid van Dijk (6e)
Gonny Mik, ZILVER!
15:45 Hinkstap – finale M65  Uitslag Onno Waalewijn (7e)
16:30 5-kamp: 1000m M60  Startlijst Ryan Smits
16:30 Kogel – finale M65  Uitslag Frans de Laat, BRONS!
16:30 5-kamp: hoog M40  Startlijst Dennis Francois
Justin Francois
16:53 5-kamp: 1000m M50  Startlijst Wan Bakx
17:00 5-kamp: 1000m M45  Startlijst Gerard Faaij
Jurgen van Berkum
19:30 5-kamp: 1000m M40  Startlijst Dennis Francois
Justin Francois
 5-kamp: eindklassement M70 Uitslag Kees Jägers, afgemeld voor 1000m
Frans van Boven, 1000m DNF
 5-kamp: eindklassement M65  Uitslag Paul Boer (5e)
 5-kamp: eindklassement M60  Uitslag Ryan Smits (8e)
5-kamp: eindklassement M50 Uitslag Wan Bakx, GOUD!
 5-kamp: eindklassement M45  Uitslag Gerard Faaij, BRONS!
Jurgen van  Berkum, ZILVER!
 5-kamp: eindklassement M40  Uitslag Dennis Francois
Justin Francois, GOUD!
 18:40  60m – finale M65  Uitslag Ko Florusse, ZILVER!
18:44 60m – finale V55 Uitslag Tilly Jacobs (6e)
18:52  60m – finale V50 Uitslag Valerie Klostermann, BRONS! en NR!
19:12  60m – finale M40  Uitslag Tunde Leidsman (4e)

Highlights Open Belgische Kampioenschappen

Wat doen die Belgen dat leuk, zo’n Open Belgisch Kampioenschap organiseren. Met zowel Belgen, Nederlanders als Fransen op de startlijsten en een speaker die ook over de buitenlandse atleten wetenswaardige feitjes wist om te roepen een ware interland met desondanks een gemoedelijke sfeer.

Records

Ko Florusse kwam met zijn polsstok in de categorie M65 tot een hoogte van 2.80 waarmee hij het record dat tot dan toe op naam stond van Michiel van Osch verbrak.

De Belgische recordhouder Dieter Geenens (uitkomend in de categorie M45) brak zijn polsstok en moest daardoor de wedstrijd noodgedwongen staken.

 

Overige highlights

60m horden

Alet Ludwig won de hordenrace over 60m in de categorie V40 van haar Belgische tegenstandsters in een tijd van 10.52. Dit was iets langzamer dan de tijd die ze twee weken daarvoor tijdens het NK Masters liep.

Alet Ludwig op het podium na haar winst op de 60m horden in de categorie V40.
Alet Ludwig op het podium na haar winst op de 60m horden in de categorie V40.

400m

Rob Moen (M50, foto hieronder) en Simone van Geel-Herlaar (V50, foto boven de titel) deden goede zaken op de 400m door beiden hun serie te winnen in een tijd die ook goede kansen biedt op een hoge klassering tijdens de aankomende EK Masters Indoor in Ancona.

Simone was zelf niet helemaal tevreden met haar tijd van 63.18 omdat ze haar zinnen had gezet op een tijd onder haar indoor PR in de categorie V50 van 62.59. Rob was tevreden met zijn tijd van 53.74, omdat de focus voor deze wedstrijd er niet echt was.

Rob Moen na afloop van zijn 400 meter voor de lens van sportfotograaf Ed Turk.
Rob Moen na afloop van zijn 400 meter voor de lens van sportfotograaf Ed Turk.

Ook Denise van der Linden-Morris liet in de categorie V45 de Belgische dames achter zich. Echter door het gebrek aan tegenstand en het feit dat het haar eerste 400 weer was sinds de EK Masters in Riccione in 2007 (toen nog uitkomend in de categorie V35) vond ze het lastig het juiste tempogevoel te bepalen. Ze was daarom ondanks de winst niet tevreden over de gelopen tijd van 68.90.

12615517_944266388998576_1176183040284911661_o

60m

Tunde Leidsman was met zijn toptijd van 7.26 in de categorie M40 een maatje te groot voor zijn tegenstanders.

Tunde Leidsman toptijd van 7.26
Tunde Leidsman snelt naar een toptijd van 7.26 in de categorie M40.

De 8.83 van Nathalie Lotthrinx – die de Nederlandse nationaliteit bezit, maar in Antwerpen woont en daar ook traint – was goed voor de 2e tijd in de categorie V40.

DSC05267 (3)
Nathalie Lotthrinkx vlak voor ze als 2e de finish passeert in de categorie V40. Met haar tijd van 8.83 werd ze tevens kampioen van het district Antwerpen. Foto: Youri van der Linden.

Met deze tijd werd ze tevens kampioen van het district Antwerpen.

Nathalie die de prijs van kampioene district Antwerpen op de 60m in ontvangst neemt.
Nathalie die de prijs van kampioene district Antwerpen op de 60m in ontvangst neemt. Fotobron: FB pagina Nathalie.

Meervoudig wereldkampioene Tilly Jacobs die dit jaar alweer de respectabele leeftijd van 60 jaar bereikt werd ingedeeld bij de Vrouwen 50, waar ze met 9.15 de tweede tijd neerzette. Met deze tijd zou ze in haar eigen categorie V55 ruimschoots gewonnen hebben. Zelf was Tilly niet tevreden over haar tijd omdat haar doel was sneller te lopen dan de 9.14 die ze tijdens de NK masters liep.

Verspringen

Prinsen Dennis, NED (M40)
Dennis Prinsen in een uiterste aanval op het Nederlands record. Foto: Ed Turk

Dennis Prinsen won het verspringen in de categorie M35, waarbij hij slechts 6cm te kort kwam om het Nederlands Record te verbreken. “De vorm is er, dus dan moet het er in Ancona maar aan”, aldus Dennis.

Hoogspringen

Linda van Berkel won het hoogspringen in de categorie V45 met een hoogte van 1.48. Linda gaf zelf aan dat ze denkt dat 1.59 of 1.60 er nog in zou moeten zitten en miste in deze wedstrijd op een haar na de hoogte van 1.54.

V45 Linda van Berkel over de 1.48m
V45 Linda van Berkel over de 1.48m

 

Kogel

Monique Heijns maakte er samen met de Belgische Adam Benedicte een spannende strijd van bij het kogelstoten. Uiteindelijk was het de Belgische die de strijd won met een afstand van 10.70. Monique wist de kogel tot 10.42 ver te stoten.

Foto’s en Uitslagen

Beroepsfotograaf Ed Turk is speciaal afgereisd naar Gent om de Nederlandse deelnemers een professionele foto aan te kunnen bieden. Deze foto’s zijn hier te bekijken en/of bestellen.

De volledige uitslagen met daarin 167 uitslagen door de Nederlandse equippe zijn hier te vinden.

Maar liefst 8 clubrecords tijdens clubkampioenschappen AV Triathlon


De Masters van AV Triathlon in Amersfoort hebben tijdens de op 11 October j.l. gehouden clubkampioenschappen maar liefst 8 clubrecords verbroken.

Als eerste vrouwelijke deelneemster bij de masters van AV Triathlon zette Ilse Tabak het vacante clubrecord op hoogspringen in de klasse V50 op 1.26.

Frank Rutten was met 3 clubrecords veruit koploper. In de klasse M35 wist hij het clubrecord op de 100m aan te scherpen tot 13,68 (-0.8), sprong hij 4,91 (+1.8) ver en wist hij de kogel 7,91 meter de bak in te stoten.

De overige verbeteringen kwamen van Jan-Willem Nieboer met 1,31 op hoog en 7,89 op kogel in de klasse M45. In dezelfde categorie bracht Peter Jansons het clubrecord verspringen naar 4,50 (+0.4).

Tenslotte wist Wim Duits in de klasse M70 de kogel tot 6,28 te brengen.

De volledige uitslagen zijn hier te vinden.

Het overzicht van aangescherpte clubrecords kun je hier vinden.

 

Bron: AV Triathlon Amersfoort