Categorie archief: Toernooien

WMACi 2019 Dag 7: Zilver voor Jolande Brasser en brons voor Aafke van Daalen

Op de slotdag van de World Masters Athletics Championships indoor is er zilver voor Jolande Brasser in de categorie W70 bij het discuswerpen . Jolande bracht de discus tot 23.46, een seasonbest.

Jolande Brasser blij met zilver (foto met dank aan Ingrid Zuijdervliet) Jolande Brasser blij met zilver (foto met dank aan Ingrid Zuijdervliet)

Brons was er vandaag voor Aafke van Daalen in de finale van de 60mH W45 waar ze in 9.67 over de hekjes vloog. Dit was maar 1/100e sneller dan de Amerikaanse Lisa Daley die daarmee net naast het podium belandde.

Overige Pretaties Nederlanders
09:05 60mH(H) W35 Wendy Visser 10.04 q
09:05 60mH(H) W35 Melina Congiu 10.19 SB 9e
09:05 60mH(H) W35 Janneke Visser 10.58 SB 10e
09:48 1500(F) M70 Petrus Nuijens 6:06.32 12e
09:48 1500(F) M70 Hans Smeets DNF
09:57 1500(F) M65 Cees Stolwijk 4.57.41 5e
10:00 HMARAT M55 Henri Veldman 1:20.01 6e
10:00 HMARAT M55 Rob van de Graaf 1:22.02 10e
10:14 1500(F) M55 Jan Pieter Mondria DNS
10:46 1500(F) M35 Jeroen Engels 4:23.01 12e
11:35 60mH(F) W35 Wendy Visser 9.71 7e
13:15 1500(F) W40 Ingrid Grutters 5:17.02 8e
14:15 DT W60 José van Appeven 20.33 12e
14:15 DT W60 Ingrid van Zuijdervliet 18.53 15e

14:47 Estafette M55 2:06.47 9e

(Rob van de Graaf, Willem de Ruijter, Henri. Veltman, Cees Stolwijk)

17:20 Estafette W35 1:53.31

(Melina Congiu, Janneke Visser, Aafke van Daalen, Wendy Visser) 5e

WMACi 2019 Dag 6: Goud en WR voor Riet Jonkers, Zilver voor Wan Bakx en Tilly Jacobs, Brons voor Ingrid van Dijk en Wendy Visser, NR voor Anja Akkerman-Smits en Wendy Visser

Op de voorlaatste dag van de World Masters Athletics Championships indoor in Torun (PL) is er opnieuw goud voor grootgrossierster Riet Jonkers-Slegers. Haar meerkampresultaat van 4987ptn was tevens goed voor een nieuw wereldrecord in de categorie W75.

Wan Bakx (M55) piekte met zijn zilveren medaille en tijd van 9.06 op de 60m horden op het juiste moment aangezien hij twee concurrenten die hem in de halve finale – waar hij de vierde tijd van het deelnemersveld neerzette – nog voorbleven nu aftroefde.

Eveneens zilver was er voor Tilly Jacobs in de categorie W60. Waar ze in de halve finale met 30.99 nog knap onder de 31 seconden wist te blijven en de snelste tijd van het deelnemersveld in haar categorie dit toernooi liep, leek de koek in de finale een beetje op. Zilver blijft alsnog een hele knappe prestatie.

Brons was er bij het kogelslingeren voor Ingrid van Dijk in de categorie W55 met een seasonbest van 38.01. Eveneens brons was er voor Wendy Visser op de meerkamp W35 met een puntentotaal van 3327. Hoewel Wendy de hordenrace won, 2e werd op kogel en verspringen en 3e op de 800, werd bij het hoogspringen (waar Wendy 4e werd) het verschil gemaakt tussen goud, zilver of brons.

Anja Akkerman-Smits (terugkerend van een blessure) greep dit keer met een 4e plaats en 3732 punten net naast de medailles op de meerkamp in de categorie W60. Hetzelfde unfortuinlijke lot was Simone Geel beschoren in de finale van de 200m in de categorie W35, waar haar gelopen race van 28.32 net niet voldoende bleek voor een podiumplaats.

Anja liep op de horden overigens wel het Nederlands record in haar categorie uit de boeken. Dit record stamde nog uit 2004 waar het op naam stond van Rietje Dijkman. Ook Wendy scherpte haar eigen Nederlands record aan op de vijfkamp.

Cees Stolwijk (M65) en Jan-Pieter Mondria (M55) plaatsten zich op de 1500m met respectievelijke tijden van 5:17.25 en 4:40.93 als 4e en 5e tijdsnelsten voor de finale morgen.

Overige prestaties Nederlanders
08:00 60mH W75 Riet Jonkers-Slegers (meerkamp) 13.17 1e
08:35 HJ W75 Riet Jonkers-Slegers (meerkamp) 1.17 1e
09:25 60mH W60 Anja Akkerman-Smits (meerkamp) 10.98 3e
09:45 60mH M55 Wan Bakx 9.31 Q 4e
10:05 60mH M50 Peter van den Kerkhoff 9.76 12e
10:05 60mH M50 Andre van Wort 9.87 15e
10:15 HJ W60 Anja Akkerman-Smits (meerkamp) 1.27 6e
10:30 SP W75 Riet Jonkers-Slegers (meerkamp) 8.55 2e
11:36 200 W65 Afien Toering-Benus 34.79 q 5e tijd, 2e tijdsnelste
12:00 SP W60 Anja Akkerman-Smits (meerkamp) 8.77 4e
12:15 LJ W75 Riet Jonkers-Slegers (meerkamp) 3.24 1e
12:20 60mH W35 Wendy Visser (meerkamp) 9.45 1e
13:40 200 W70 Jan Ties 29.20 7e
13:45 10RW M55 Hub Kaenen 1:00.22 14e
13:50 LJ W60 Anja Akkerman-Smits (meerkamp) 3.63 5e
13:52 800 W75 Riet Jonkers-Slegers (meerkamp) 3:24.47 1e
13:57 HJ W35 Wendy Visser (meerkamp) 1.45 4e
15:00 HT W60 Jose van Appeven 23.40 15e
15:00 HT W60 Intrid Zuijdervliet 22.82 16e
15:38 800 W60 Anja Akkerman-Smits (meerkamp) 3:32.70 7e
15:55 SP W35 Wendy Visser (meerkamp) 9.77 2e
16:30 1500 M55 Willem de Ruijter 4:51.27 25e
17:25 LJ W35 Wendy Visser (meerkamp) 5.09 2e
18:00 1500 M40 Dolf van de Voort 5:10.37 32e
19:08 800 W35 Wendy Visser (meerkamp) 2:37.83 3e
21:13 200 W65 Afien Toering-Benus 35.87 6e

WMACi 2019 Dag 5: Zilver voor Hans Smeets, Brons voor Onno Heerlien en Ilona Zeilmaker

Op alweer de vijfde dag van de World Masters Athletics Championships indoor in het Poolse Toruń is er zilver voor Hans Smeets op de 800m in de categorie M70 met een tijd van 2:32.94

Brons is er in de categorie M55 voor Onno Heerlien bij het gewichtwerpen met een afstand van 17.43 en voor Ilona Zeilmaker in de categorie W35 bij het kogelslingeren met een afstand van 31.31.

Simone Geel wint in de categorie W55 met een tijd van 28.57 haar serie waarmee ze zich als 4e overall voor de finale plaatst die morgen om 21:21 wordt gehouden.

Erwin Suvaal (M55), Justin Francois (M40) en Cees Stolwijk (M65) grepen bij respectievelijk het gewichtwerpen (16.16), de meerkamp (3666ptn) en de 800m (2:27.32) net naast de medailles met een onfortuinlijke 4e plaats.

Overige Prestaties Nederlanders

08:00 WT M50 Richard Bot 15.12 10e
08:00 WT M50 Pascal Geursen 12.99 14e SB
09:10 200 M65 Ko Florusse DNS
09:40 WT M55 Erwin Suvaal 16.16 4e
10:00 DT M45 Harald Gijtenbeek DNS
10:05 HT W50 Mariska Franken 28.69 SB 18e

10:30 200 M55 Rob van de Graaf 33.59 48e
10:55 60mH M40 Justin Francois 8.58 (meerkamp) 1e
11:45 LJ M40 Justin Francois 5.92 (meerkamp) 5e
11:45 200 M50 Peter van den Kerkhoff 26.42 26e
12:35 60mH M35 Lamine Lalami 10.61 (meerkamp) 10e
13:17 LJ M35 Lamine Lalami 5.59 (meerkamp) 6e
14:00 SP M40 Justin Francois 12.44 (meerkamp) 2e
14:50 200 M35 Bas Jubels 24.88 19e
15:15 SP M35 Lamine Lalami 12.61 2e
16:10 HJ M40 Justin Francois (meerkamp) 1.72 8e
16:55 200 W45 Aafke van Daalen 30.16 21e
17:30 HJ M35 Lamine Lalami 1.75 5e
18:20 200 W35 Janneke Visser 27.97 13e
18:40 1000 M40 Justin Francois (meerkamp) 3:06.51 6e
20:15 1000 M35 Lamine Lalami (meerkamp) 3:11.23 6e
20:30 MK M35 Lamine Lalami 2858ptn 7e
20:44 800 W65 Afien Toering-Benus 3:01.55 5e
21:32 800 W35 Eline van den Broek-Altenburg 2:28.84

WMACi 2019 Dag 4: Goud voor Esther Dankwah, Peter van der Velden en Nicole Weijling-Dissel, Zilver voor Tilly Jacobs en Riet Jonkers

Op dag 4 van de World Masters Athletics Championships indoor 2019 in Toruń (PL) deden de dames op de 60m goede zaken met 1x goud en 2x zilver. Ook op de 10km sloeg #teamNL haar slag met 2x goud.

Goud was er op de 60m voor debutante bij de masters Esther Dankwah in de categorie V35 met een tijd van 7.69.

Tilly Jacobs (V60) en Riet Jonkers (V75) veroverden het zilver in tijden van respectievelijk 9.03 en 10.55.



Op de 10km werden de gouden plakken omgehangen bij Peter van der Velden en Nicole Weijling-Dissel in tijden van respectievelijk 32:09 en 37:09.

Verder gingen vandaag de series 800m van start, waar Hans Smeets (M70, 2:45.44 4e tijd) en Cees Stolwijk (M65, 2:29.32 1e tijd) zich direct plaatsten voor de finale op donderdag.

Prestaties Overige Nederlanders
08:10 M75 60mH Frans van Boven DNS
09:05 M70 60mH Onno Waalewijn (meerkamp) 18.08 13e
09:30 M45 WT Harald Gijtenbeek 9.89 11e
09:34 M50 800m Fulvio Scarano DNS
10:00 M55 10km Rob van de Graaf 36:33 8e
10:00 M60 10km Jaap Stijlaart DNS
10:00 M60 10km Johan Neve 38:54 6e
10:02 M40 800m Dolf van de Voort 2:24.98 34e
10:20 M65 DT Jan van Hooft 38:22 15e
11:15 V60 JT Ingrid Zuijdervliet 18:31 5e
11:50 V60 JT Anja Akkerman-Smits 27.61 4e
11:50 V60 JT Jose van Appeven 17.16 10e
12:00 M70 SP Onno Waalewijn (meerkamp) 8.46 11e
12:20 M70 60mF Jan Ties 8.70 5e
12:40 M50 60mF Matthijs Seijlhouwer 7.60 7e
13:30 M70 HJ Onno Waalewijn (meerkamp) 1.25 5e
14:00 M70 800H Petrus Nuijens 2:58.08 16e
15:00 M70 1000 Onno Waalewijn (meerkamp) DNS

WMACi 2019 Dag 3: Goud voor Riet Jonkers en Onno Heerlien, Zilver voor Ingrid van Dijk en Brons voor Margreet Takken en Ilona Zeilmaker

Ook op de derde dag van de World Masters Athletics indoor in Torun (Polen) was het weer goud wat er blonk.

Dit keer werd het goud o.a. afgedwongen op de 400m waar Riet Jonkers in de categorie V75 met haar tijd van 1:24.16 haar concurrentes aftroefde.

Onno Heerlien wist in de categorie M55 met een worp van 50.22 eveneens de gouden plak naar zich toe te trekken bij het kogelslingeren.

Verder deed #teamnl goede zaken op de werpnummers met zilver voor Ingrid van Dijk (V55) bij het gewichtwerpen met een worp van 13.68 en brons voor Ilona Zeilmaker (V35) en Margreet Takken (V40) die hun speren respectievelijk naar 30.59 en 34.33 wierpen.

Op de 60m sprint plaatste Esther Dankwah zich in de categorie V35 met de snelste tijd van het deelnemersveld (7.91) voor de finale morgen om 11:40.

Tilly Jacobs deed in de categorie V60 eveneens goede zaken op de 60m sprint waar ze zich met de 2e tijd overall (9.03) van het deelnemersveld plaatste voor de finale morgen om 11:15.

Ook Matthijs Seijlhouwer plaatste zich op de 60m in de categorie M50 met een tijd van 7.57 als 2e tijdsnelste voor de finale morgen om 12:40. In de series liep hij met 7.56 de derde tijd van het deelnemersveld.

Overige prestaties Nederlanders

Verspringen
Anja Akkerman-Smits V60 3.79 9e

60m
Wendy Visser V35 8.42 16e
Melina Congiu V35 8.49 17e
Andre van Wort M50 8.03 31e
Peter van den Kerkhoff M50 8.32 51e
Ko Florusse M65 9.05 16e (8.50 in series)

Gewichtwerpen
Ingrid Zuijdervliet V60 9.46 18e
José van Appeven V60 8.00 22e
Riet Jonkers-Slegers V75 10.59 (SB) 5e

Kogelslingeren
Jan van Hooft M65 28.49 14e

WMACi 2019 Dag 2: Zilver voor Ilona Zeilmaker en Brons voor Wendy Visser

Op dag 2 van de World Masters Athletics Indoor 2019 in Toruń was er voor Ilona Zeilmaker zilver bij het gewichtwerpen met een worp van 10.71.

De Deense Maria Slok Hansen wierp haar gewicht met een worp van 14.78 naar het goud.

Verder won Wendy Visser bij het verspringen in de categorie W35 – tot haar eigen verbazing – brons met een sprong in de zandbak van 5.18.

Het goud in de categorie W35 ging met een sprong van 5.41 naar de Duitse Anke Kettermann-Lang, dit was maar net iets verder dan de Amerikaanse Neringa Jakstiene die het in de categorie V55 nog tot een respectabele sprong van 5.22 bracht.

Prestaties Overige Nederlanders:

400m
Bas Jubels M35 55.66 11e
Aafke van Dalen V45 69.72 11e
Richard Janssen M50 DNS Finale (blessure opgelopen tijdens series)

Kogelslingeren
Richard Bot M50 47.33 8e
Pascal Geursen M50 32.05 13e

Verspringen
Linda van Berkel V45 4.24 9e

3000m snelwandelen
Hub Kaenen M55 16:18.56 12e

Kogelstoten
Ingrid Zuidervliet V60 7.50 17e
Jolande Brasser V70 7.18 12e

Gewichtwerpen
Harald Gijtenbeek M45 33.73 11e
Mariska Franken V50 9.18 13e

8km Cross
Peter van der Velden M50 (DNF)
Rob van de Graaf 31:55 M55 15e
Henri Veldman 32:21 M55 21e
Willem de Ruijter 33:11 M55 24e
Johan Neve 33:00 M60 9e

Ander opmerkelijk nieuws vandaag was de deelname van de  zilveren medaillewinaar op de 100m tijdens de Olympische Spelen van 2004.

Francis Obikwelu snelde in de series 60m M40 uitbollend over de finishlijn naar een tijd van 7.08.

Dat belooft nog wat voor de halve finale en finale morgen.

WMACi Torun 2019 – Dag 1: Goud voor Hans Smeets en Nicole Weijling-Dissel, Zilver voor Cees Stolwijk en Peter van der Velden, Brons voor Linda van Berkel

De eerste dag van de World Masters Athletics Indoor Championships 2019 die van 24-30 Maart in het Poolse Toruń wordt gehouden stond met name in het teken van de 3000m. Bij dit onderdeel was er met 2x Goud en 2x Zilver een goed begin van het toernooi voor Nederland. Daarnaast won #teamnl ook nog een bronzen medaille bij het hoogspringen.

Goud was er voor Hans Smeets op de 3000m in de categorie M70 met een tijd van 11:28.78 en voor Nicole Weijling Dissel in de categorie V50 met een tijd van 10:25.36. Bekijk onderstaand de eindsprint van Hans en de emotionele medailleuitreiking van Nicole.


Zilver was er voor Cees Stolwijk in de categorie M65 met een tijd van 10:46.92 en voor Peter van der Velden in de categorie M50 met een tijd van 9:10.21. Bekijk hieronder de spannende eindstrijd tussen Peter en de Duitser Miguel Molero-Eichwein die de race met een seasonbest van 9:09.98 in zijn voordeel besliste.

De enige medaille van de dag buiten de 3000m om was het brons  voor Linda van Berkel in de categorie V45 bij het hoogspringen. Linda wist een lathoogte van 1.50 te bedwingen.

55619290_1256598784504236_3144829175014096896_n

Overige uitslagen Nederlanders:

3000m
Jaap Stijlaart veroverde in de categorie M60 met zijn tijd van 10:38.56 de 8e plek.

Jan Pieter Mondria werd in de categorie M55 6e met een seasonbest van 9:45.63, Willem de Ruijter werd in dezelfde race 22e met een tijd van 10:39.59. De M55 race werd met een tijd van 9:15.25 gewonnen door de Brit Guy Bracken.

hoogspringen
In de categorie V60 bereikte Anja Akkerman met een sprong over 1.28 een 5e plek.

Perth 2016 Dag 3: ZILVER! Hans Smeets BRONS! voor Ingrid van Dijk en Vincent Kerssies

Nadat er op de tweede dag geen eremetaal aan de TEAMNL erelijst toegevoegd kon worden werd dit op dag 3 ruimschoots goed gemaakt met een zilveren en twee bronzen medailles.

De zilveren medaille werd in de klasse M65 op de 800m behaald door Hans Smeets. Ingrid van Dijk haalde de eerste bronzen medaille binnen door haar gewicht net over de 14 meter te werpen. Vincent Kerssies wist de goede vorm van de eerste dag door te trekken op de meerkamp.

Na het goud op polshoog tijdens de eerste dag van het toernooi heeft V55 Brigitte van de Kamp de eerste dag van haar meerkamp vandaag eveneens voortvarend afgesloten op een gedeelde tweede plaats. 

Perth 2016 Dag 2: Alex Stienstra naar finale 800m

De MiLa’s mogen vandaag op de 800m van start. Alex Stienstra plaatst zich in de categorie M55 vrij gemakkelijk voor de finale in de 7e tijd (2:24.82) overall. In de categorie M40 finisht Dolf van der Voort als 15e in z’n serie met een tijd van 2:19.09. Deze tijd was helaas niet voldoende om de finale te bereiken.

V45 Aafke van Daalen had zich gisteren tijdens de series 100 meter als eerste reserve geplaatst voor de finale. Helaas voor haar en TEAMNL viel er in de finale niemand meer af, waardoor ze het toernooi op deze afstand uiteindelijk als 10e afsluit. De 59 jarige Sonja Oost is in de klasse V55 weer terug van weggeweest en klimt in de finale met haar tijd van 14:60 een plaatsje in het klassement ten opzichte van haar 8e serietijd.

Op de meerkamp is Vincent Kerssies voortvarend aan z’n wedstrijd begonnen door de 100m direct al met de winnende tijd af te sluiten.  Dirk Jan Giskes was gisteren reeds aan zijn meerkamp begonnen en weet uiteindelijk een plaatsje in het klassement op te schuiven van plaats 11 naar plaats 10.

Bij het kogelslingeren M45 stonden vandaag maar liefst 3 Nederlanders aan de start. Martin Wijand was van het drietal de enige die zich met een 5e plaats rijk kon rekenen door met een WK diploma huiswaarts te keren. Richard eindigde net buiten de top 10 op een 11e plaats en Harald Gijtenbeek op de 13e.

Vincent Kerssies begint goed op de eerste dag van de meerkamp door het openingsnummer (100m) nipt voor de Argentijn Juan Carlos Fabrizio te winnen in een tijd van 11.76
Vincent Kerssies begint goed op de eerste dag van de meerkamp door het openingsnummer (100m) in de categorie M35 nipt voor de Argentijn Juan Carlos Fabrizio te winnen in een tijd van 11.76.
Dirk Jan Giskes poseert samen met z'n M60 atletiekvrienden voor de traditionele groepsfoto na de meerkamp
Dirk Jan Giskes poseert samen met z’n M60 atletiekvrienden voor de traditionele groepsfoto na  afloop van de meerkamp
Mannen Vrouwen
Meerkamp M35 Vincent Kerssies (dag 1) uitslag 
M60 Dirk Jan Giskes (dag 2) uitslag (11e na dag 1, 10e na dag 2)
 100m finale V45 Aafke van Daalen (1e RESERVE)  uitslag (10e)
V55 Sonja Oost uitslag (7e)
800m series M60 Hans Smeets  uitslag (niet gestart)
M55 Alex Stienstra uitslag
M40 Dolf van de Voort uitslag
Kogelslingeren M45 Harald Gijtenbeek uitslag
M45 Martin Wijand
M45 Richard Bot

Perth 2016 Dag 1 – GOUD! Brigitte van der Kamp

Nadat de openingsceremonie achter de rug  was stonden de eerste deelnemers aan het WK Masters in het Australische Perth reeds te popelen om vannacht vanaf 03:00 Nederlandse tijd aan te treden in het Western Australia Athletics Stadium, Ern Clark Athletic Centre of Perry Lakes Alderbury reserves.

Brigitte van der Kamp wist op deze openingsdag direct al een gouden medaille voor TEAM NL in de wacht te slepen op het onderdeel polshoog in de klasse V55 met een hoogte van exact 3 meter.

Na afloop van het kogelslingeren konden V50 Ingrid van Dijk (6e) en V40 Yvette bot-Vleerlaag (7e) beiden een WK diploma in ontvangst nemen als aandenken aan hun klassering binnen de top 8.

Op de cross moest V35 Laura Huijbrechts met de ondankbare 4e plaats net naast het podium genoegen nemen

Bri op het ereschavot.
Bri op het ereschavot.
In afwachting van recenter beeldmateriaal hier een foto van de 3.31 waarmee Brigitte 3 jaar geleden het wereldrecord in de klasse V50 verbrak.
Archief foto van de 3.31 waarmee Brigitte 3 jaar geleden het wereldrecord in de klasse V50 verbrak.
  • Het volledige programma is hier te vinden en de meest recente uitslagen hier.
  • De livestream is hier te bekijken.

Onderstaand het volledige overzicht van Nederlanders die in actie kwamen (uitslagen nog niet in alle gevallen bekend).

Mannen Vrouwen
Meerkamp (dag 1) M60 – Dirk Jan Giskes uitslag (11e)  - -
Kogelslingeren (series + finales)  - - V40-Yvette Bot-Vleerlaag uitslag (7e)
- - V50-Ingrid van Dijk uitslag (6e)
Gewichtwerpen (finales)  M45-Martin Wijand uitslag (7e en 10e)  - -
M45-Richard Bot  - -
100m (series) - - V45-Aafke van Daalen  uitslag (10e series, 1e RESERVE FINALE)
- - V55-Sonja Oost uitslag (8e naar FINALE)
 Polshoog  - -  V55 – Brigitte van der Kamp  uitslag (1e GOUD!)
5km Snelwandelen (finales)  - - - -
8km cross  V35-Laura Huijbregts uitslag (4e)
via de hashtag #Perth2016 kun je de games via Social Media volgen.
Via de hashtag Perth2016 kun je de WK (waaronder dit werpfilmpje op Instagram) ook via Social Media volgen.

 

Aafke van Daalen (uiterst links op  de foto) komt vandaag in actie op de 100m in de klasse V45.
Aafke van Daalen (uiterst links op de foto) komt vandaag in actie tijdens de series 100m in de klasse V45.