Tagarchief: WMACi 2019

WMACi 2019 Dag 5: Zilver voor Hans Smeets, Brons voor Onno Heerlien en Ilona Zeilmaker

Op alweer de vijfde dag van de World Masters Athletics Championships indoor in het Poolse Toruń is er zilver voor Hans Smeets op de 800m in de categorie M70 met een tijd van 2:32.94

Brons is er in de categorie M55 voor Onno Heerlien bij het gewichtwerpen met een afstand van 17.43 en voor Ilona Zeilmaker in de categorie W35 bij het kogelslingeren met een afstand van 31.31.

Simone Geel wint in de categorie W55 met een tijd van 28.57 haar serie waarmee ze zich als 4e overall voor de finale plaatst die morgen om 21:21 wordt gehouden.

Erwin Suvaal (M55), Justin Francois (M40) en Cees Stolwijk (M65) grepen bij respectievelijk het gewichtwerpen (16.16), de meerkamp (3666ptn) en de 800m (2:27.32) net naast de medailles met een onfortuinlijke 4e plaats.

Overige Prestaties Nederlanders

08:00 WT M50 Richard Bot 15.12 10e
08:00 WT M50 Pascal Geursen 12.99 14e SB
09:10 200 M65 Ko Florusse DNS
09:40 WT M55 Erwin Suvaal 16.16 4e
10:00 DT M45 Harald Gijtenbeek DNS
10:05 HT W50 Mariska Franken 28.69 SB 18e

10:30 200 M55 Rob van de Graaf 33.59 48e
10:55 60mH M40 Justin Francois 8.58 (meerkamp) 1e
11:45 LJ M40 Justin Francois 5.92 (meerkamp) 5e
11:45 200 M50 Peter van den Kerkhoff 26.42 26e
12:35 60mH M35 Lamine Lalami 10.61 (meerkamp) 10e
13:17 LJ M35 Lamine Lalami 5.59 (meerkamp) 6e
14:00 SP M40 Justin Francois 12.44 (meerkamp) 2e
14:50 200 M35 Bas Jubels 24.88 19e
15:15 SP M35 Lamine Lalami 12.61 2e
16:10 HJ M40 Justin Francois (meerkamp) 1.72 8e
16:55 200 W45 Aafke van Daalen 30.16 21e
17:30 HJ M35 Lamine Lalami 1.75 5e
18:20 200 W35 Janneke Visser 27.97 13e
18:40 1000 M40 Justin Francois (meerkamp) 3:06.51 6e
20:15 1000 M35 Lamine Lalami (meerkamp) 3:11.23 6e
20:30 MK M35 Lamine Lalami 2858ptn 7e
20:44 800 W65 Afien Toering-Benus 3:01.55 5e
21:32 800 W35 Eline van den Broek-Altenburg 2:28.84

WMACi 2019 Dag 4: Goud voor Esther Dankwah, Peter van der Velden en Nicole Weijling-Dissel, Zilver voor Tilly Jacobs en Riet Jonkers

Op dag 4 van de World Masters Athletics Championships indoor 2019 in Toruń (PL) deden de dames op de 60m goede zaken met 1x goud en 2x zilver. Ook op de 10km sloeg #teamNL haar slag met 2x goud.

Goud was er op de 60m voor debutante bij de masters Esther Dankwah in de categorie V35 met een tijd van 7.69.

Tilly Jacobs (V60) en Riet Jonkers (V75) veroverden het zilver in tijden van respectievelijk 9.03 en 10.55.



Op de 10km werden de gouden plakken omgehangen bij Peter van der Velden en Nicole Weijling-Dissel in tijden van respectievelijk 32:09 en 37:09.

Verder gingen vandaag de series 800m van start, waar Hans Smeets (M70, 2:45.44 4e tijd) en Cees Stolwijk (M65, 2:29.32 1e tijd) zich direct plaatsten voor de finale op donderdag.

Prestaties Overige Nederlanders
08:10 M75 60mH Frans van Boven DNS
09:05 M70 60mH Onno Waalewijn (meerkamp) 18.08 13e
09:30 M45 WT Harald Gijtenbeek 9.89 11e
09:34 M50 800m Fulvio Scarano DNS
10:00 M55 10km Rob van de Graaf 36:33 8e
10:00 M60 10km Jaap Stijlaart DNS
10:00 M60 10km Johan Neve 38:54 6e
10:02 M40 800m Dolf van de Voort 2:24.98 34e
10:20 M65 DT Jan van Hooft 38:22 15e
11:15 V60 JT Ingrid Zuijdervliet 18:31 5e
11:50 V60 JT Anja Akkerman-Smits 27.61 4e
11:50 V60 JT Jose van Appeven 17.16 10e
12:00 M70 SP Onno Waalewijn (meerkamp) 8.46 11e
12:20 M70 60mF Jan Ties 8.70 5e
12:40 M50 60mF Matthijs Seijlhouwer 7.60 7e
13:30 M70 HJ Onno Waalewijn (meerkamp) 1.25 5e
14:00 M70 800H Petrus Nuijens 2:58.08 16e
15:00 M70 1000 Onno Waalewijn (meerkamp) DNS

WMACi 2019 Dag 2: Zilver voor Ilona Zeilmaker en Brons voor Wendy Visser

Op dag 2 van de World Masters Athletics Indoor 2019 in Toruń was er voor Ilona Zeilmaker zilver bij het gewichtwerpen met een worp van 10.71.

De Deense Maria Slok Hansen wierp haar gewicht met een worp van 14.78 naar het goud.

Verder won Wendy Visser bij het verspringen in de categorie W35 – tot haar eigen verbazing – brons met een sprong in de zandbak van 5.18.

Het goud in de categorie W35 ging met een sprong van 5.41 naar de Duitse Anke Kettermann-Lang, dit was maar net iets verder dan de Amerikaanse Neringa Jakstiene die het in de categorie V55 nog tot een respectabele sprong van 5.22 bracht.

Prestaties Overige Nederlanders:

400m
Bas Jubels M35 55.66 11e
Aafke van Dalen V45 69.72 11e
Richard Janssen M50 DNS Finale (blessure opgelopen tijdens series)

Kogelslingeren
Richard Bot M50 47.33 8e
Pascal Geursen M50 32.05 13e

Verspringen
Linda van Berkel V45 4.24 9e

3000m snelwandelen
Hub Kaenen M55 16:18.56 12e

Kogelstoten
Ingrid Zuidervliet V60 7.50 17e
Jolande Brasser V70 7.18 12e

Gewichtwerpen
Harald Gijtenbeek M45 33.73 11e
Mariska Franken V50 9.18 13e

8km Cross
Peter van der Velden M50 (DNF)
Rob van de Graaf 31:55 M55 15e
Henri Veldman 32:21 M55 21e
Willem de Ruijter 33:11 M55 24e
Johan Neve 33:00 M60 9e

Ander opmerkelijk nieuws vandaag was de deelname van de  zilveren medaillewinaar op de 100m tijdens de Olympische Spelen van 2004.

Francis Obikwelu snelde in de series 60m M40 uitbollend over de finishlijn naar een tijd van 7.08.

Dat belooft nog wat voor de halve finale en finale morgen.

WMACi Torun 2019 – Dag 1: Goud voor Hans Smeets en Nicole Weijling-Dissel, Zilver voor Cees Stolwijk en Peter van der Velden, Brons voor Linda van Berkel

De eerste dag van de World Masters Athletics Indoor Championships 2019 die van 24-30 Maart in het Poolse Toruń wordt gehouden stond met name in het teken van de 3000m. Bij dit onderdeel was er met 2x Goud en 2x Zilver een goed begin van het toernooi voor Nederland. Daarnaast won #teamnl ook nog een bronzen medaille bij het hoogspringen.

Goud was er voor Hans Smeets op de 3000m in de categorie M70 met een tijd van 11:28.78 en voor Nicole Weijling Dissel in de categorie V50 met een tijd van 10:25.36. Bekijk onderstaand de eindsprint van Hans en de emotionele medailleuitreiking van Nicole.


Zilver was er voor Cees Stolwijk in de categorie M65 met een tijd van 10:46.92 en voor Peter van der Velden in de categorie M50 met een tijd van 9:10.21. Bekijk hieronder de spannende eindstrijd tussen Peter en de Duitser Miguel Molero-Eichwein die de race met een seasonbest van 9:09.98 in zijn voordeel besliste.

De enige medaille van de dag buiten de 3000m om was het brons  voor Linda van Berkel in de categorie V45 bij het hoogspringen. Linda wist een lathoogte van 1.50 te bedwingen.

55619290_1256598784504236_3144829175014096896_n

Overige uitslagen Nederlanders:

3000m
Jaap Stijlaart veroverde in de categorie M60 met zijn tijd van 10:38.56 de 8e plek.

Jan Pieter Mondria werd in de categorie M55 6e met een seasonbest van 9:45.63, Willem de Ruijter werd in dezelfde race 22e met een tijd van 10:39.59. De M55 race werd met een tijd van 9:15.25 gewonnen door de Brit Guy Bracken.

hoogspringen
In de categorie V60 bereikte Anja Akkerman met een sprong over 1.28 een 5e plek.